Rozwiązania chmurowe

Czym jest chmura?

Rozwiązania chmurowe polegają na dostarczaniu na żądanie dowolnej ilości zasobów obliczeniowych (maszyny wirtualne, orkiestracja kontenerów), magazynów danych (przechowywanie obiektów, plików, bazy danych SQL/NoSQL), usług sieciowych i aplikacji.

Zasoby te mogą być dostarczone przez dostawców chmury publicznej takich jak Amazon Web Services, Microsoft Azure czy Google Cloud Platform lub w chmurach prywatnych utrzymywanych przez naszych klientów w oparciu o rozwiązania takie jak Kubernetes, Red Hat OpenShift or OpenStack.

Główne korzyści płynące z chmury

  • Krótszy time to market. Chmura umożliwia utworzenie produkcyjnego środowiska dla aplikacji w kilka minut. Wykorzystanie gotowych rozwiązań Software as a Service dla powtarzalnych problemów w aplikacjach, pozwala skoncentrować się jedynie na budowie logiki biznesowej.
  • Niezawodność. Dzięki chmurze, o wiele łatwiej jest zbudować wysoce skalowalne rozwiązania, zreplikować dane pomiędzy niezależnymi lokalizacjami oraz obsłużyć użytkowników rozsianych po całym świecie. Wszystko to dzięki globalnej infrastrukturze dostawcy chmury.
  • Większa elastyczność. Więcej eksperymentuj. Próbowywanie nowych technologii ma niski próg wejścia. Chmura umożliwia rozpoczęcie przygody z Big Data, Machine Learningiem, IoT itp. bez inwestycji w kosztowną infrastrukturę w prywatnym data center. Zrobiłeś Proof of Concept i rozwiazanie okazało się ślepą uliczką? Wyłącz niepotrzebne usługi i przestań za nie płacić z dnia na dzień i rozpocznij kolejny PoC z inną technologią.
  • Optymalizacja kosztów. Ogranicz wydatki związane z utrzymywaniem własnch data center. Płać tylko za to czego używasz unikając overprovisioningu.
Amazon Web Services partner
Oracle partner
Google Cloud Platform
Microsoft Azure

Czemu Pretius?

Pretius posiada zespół doświadczonych, certyfikowanych architektów chmurowych. Potwierdziliśmy naszą ekspertyzę zostając partnerem consultingowym AWS. Nasi konsultanci mają doświadczenie w developmencie & migracji aplikacji i utrzymaniu infrastruktury u większości popularnych dostawców chmury publicznej takich jak Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud Platform czy Oracle Cloud. Nasz zespół ma także duże doświadczenie w pracy z prywatnymi chmurami. Pomagamy w rozwoju środowisk opartych na Kubernetes, OpenShift i OpenStack.

Nasze case study

Boty konwersacyjne

Wykorzystaliśmy rozwiązanie Google Assistant do budowy bota głosowego. Bot potrafi odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących naszej firmy, wyszukać otwarte rekrutacje czy zapisać dane kontaktowe rozmówcy i przekazać je do działu rekrutacyjnego.
Google Cloud Platform

Migracja aplikacji Oracle APEX do AWS

Mam Zdanie jest ogólnopolskim serwisem wspomagającym prowadzenie otwartych konsultacji społecznych stworzonym przez Stocznię, przy wykorzystaniu Oracle APEX. Początkowo, aplikacja była hostowana w infrastrukturze on-premises. Zdecydowaliśmy się na przeniesienie aplikacji do Amazon Web Services – aby obniżyć koszt utrzymania. Pozwoliło nam to na obniżenie kosztu infrastruktury o 50%.
Amazon Web Services

Analityka danych

Pretius wykorzystał Google Cloud Platform do utworzenia raportów pokazujących dane dot. obecności pracowników w biurze. Rozwiązanie jest wykorzystywane do szybkiej identyfikacji osób zagrożonych infekcją COVID-19.
Google Cloud Platform

Chmura hybrydowa

Infrastruktura IT w Pretius jest zbudowana w oparciu o hybrydowe środowisko (on-premises, AWS oraz GCP). Hostujemy około 40 maszyn w sieciach połączonych VPN.
Amazon Web Services Google Cloud Platform

KLIENCI